O NAS

CENTRUM MEDYCYNY ZAPOBIEGAWCZEJ i REHABILITACJI w Warszawie przy ul. Nugat 3 kontynuuje działalność Punktu Szczepień dla Podróżnych funkcjonującego w siedzibie WSSE od 2000 r. Zapewniamy ciągłość w zakresie bieżących szczepień pacjentów oraz dokumentacji medycznej.

Personel Punktu Szczepień i Poradni Medycyny Podróży posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie medycyny podróży oraz szczepień ochronnych. Stosujemy najnowsze osiągnięcia wiedzy i technologii medycznych w profilaktyce chorób zakaźnych i zakażeń. Jesteśmy zespołem profesjonalistów, udzielamy fachowo i sprawnie, ale bez pośpiechu, porad pacjentom oraz zapewniamy aktualne informacje w dziedzinie szczepień ochronnych i profilaktyki chorób zakaźnych, w szczególności związanych z podróżami.

Dokładamy wszelkiej staranności, aby dostarczyć Państwu aktualną i merytoryczną informację na temat zapobiegania chorobom zakaźnym oraz zaproponować optymalny program profilaktyki, dostosowany do indywidualnych potrzeb. Chcielibyśmy, aby miła atmosfera, fachowość i życzliwość kojarzyły się Państwu z naszym zespołem, którego misją jest działanie na rzecz ochrony zdrowia zgodnie z aktualną wiedzą i poszanowaniem indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

W Punkcie Szczepień i Poradni Medycyny Podróży przyjmujemy pacjentów wg kolejności zgłoszenia. Nie ma potrzeby skierowania od innego lekarza, ponieważ zawsze w godzinach pracy Punktu Szczepień pełni dyżur lekarz wraz z pielęgniarką, który kwalifikuje do szczepień ochronnych oraz udziela porad w zakresie medycyny podróży. Podczas konsultacji lekarskiej przekazywane są informacje dotyczące szczepień obowiązkowych (wymaganych Międzynarodowymi Przepisami Zdrowotnymi) lub zalecanych, zależnie od sytuacji epidemiologicznej w kraju docelowym, charakteru podróży, odporności i wieku danej osoby oraz porady dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych, w tym malarii.

W miarę możliwości, staramy się zapewnić ciągłą dostępność wszystkich preparatów szczepionkowych zarejestrowanych w Polsce. Jesteśmy jedną z nielicznych placówek, w której realizujemy szczepienia przeciw gruźlicy oraz indywidualne programy szczepień dla dziec i dorosłych.